Nie taki Provident straszny jak go malują

Provi8dent nowe obliczeFirma provident jest znana chyba wszystkim polakom to firma która od 20 lat sukcesywnie budowała swoja markę. Czy udanie? trudno to określić bo zwolenników ofert Providenta jest tyle samo co przeciwników i osób krytykujących.

Oczywiście nikogo niem mamy zamiaru przekonywać czy namawiać na skorzystanie z ofert podkreślając tu walory i plusy oferty w tej można śmiało powiedzieć  firmie liderującej wśród pożyczek pozabankowych ani udowodnić ze Provident jest lepszy od ofert kredytów bankowych  ale dla osób które maja zamkniętą drogę w banku lub problemy rożnego rodzaju uniemożliwiające im uzyskać kredytu gotówkowego oferta Providenta okazuje się wyjątkowo ciekawa.

Inne oblicze Providenta

Prawdę mówiąc jeszcze w 2003 roku sam byłem klientem tej firmy co było wtedy na plus iż jeżeli nie miałem na ratę tygodniowa która wynosiła mnie 54 zł i dałem na przykład 22 zł a resztę uregulowałem przy następnej wizycie przedstawiciela nie było w tym problemu. Wiadomo koszty tych pożyczek to realnie prawie drugie tyle do oddania czyli jak pożyczymy 1000zł to oddać będzie trzeba z 1800zl.

Ale ostatnio postanowiłem spojrzeć co ciekawego na rynku parabanków udzielających pożyczek i na stronie http://geldmarket.pl/provident/ zapoznałem się z oferta i powiem szczerze że byłem zaskoczony ale tez na pozytywnym tego słowa znaczeniu .

Po pierwsze mamy wybór

Kiedyś Provident to przede wszystkim pożyczki z ratami tygodniowymi dziś mamy do wyboru z rata miesięczną spłacana indywidualnie przez internet , mamy ofertę konsolidacji mamy oferty samoobsługowe w których nawet się z przedstawicielami nie spotkamy . Tak jeżeli zadaliście sobie pytanie czy Provident udziela pożyczek przez internet odpowiedz brzmi tak !.

Czym bardziej ograniczymy obsługę domowa tym bardziej będziemy mieli tańszy koszt pożyczek  nawet o 500- 600 zł na pożyczkach długoterminowych. Provident co ciekawe nadal obsługuje w standardowy sposób z ratami tygodniowymi w domu klienta ale możemy wsiąść sobie opcje przedstawiciela a raty sami będziemy płacić na konto i to miesięcznie nie tygodniowo tak samo miesięczne raty są przy pożyczce samoobsługowej.

A co ciekawe przy pożyczkach internetowych możemy pożyczyć na miesiąc i oddać w 30 dni całość i mamy za darmo pożyczkę albo jak nie jesteśmy wstanie oddać w całości kontynuować raty to ciekawa alternatywa do darmowych chwilówek w których nie oddanie na czas równa się koszty i to nie małe.

Mamy wakacje kredytowe od rat

Naprawdę Provident umożliwia wakacje kredytowe dla pożyczek z obsługa domowa nawet na miesiąc czyli 4 rat a dla pożyczek internetowych 1 razowe miesięczne odsuniecie raty. Co jak co ale to raczej innowacyjne podejście spotykane raczej w bankach i to przy kredytach hipotecznych a generalnie nie spotykane w pożyczkach pozabankowych . Oczywiście trzeba zgłosić taka prośbę do przedstawiciela lub do biura obsługi kiedy mamy pożyczkę przez internet nie zapłaceni raty bez wniosku o wakacje kredytowe może mieć skutki raczej nieciekawe.

Możliwość  uzyskania dla dłużników

ty niestety nic ciekawego nie wyczytałem wiec skontaktowałem się  z przedstawicielem Providenta który był kiedyś moim powiedzmy to opiekunem klienta i okazało się że jest już kierownikiem rejonu a wiec otrzymałem raczej odpowiedz od osoby kompetentnej.

Zapytałem się jak to wygląda z tymi pożyczkami bez Bik , kred BIG itd sam określił że jest takim osoba przyznawana pożyczka ale dla pierwszej oferty więcej niż 1000zł nie mogą osoby z wpisami w bazach liczyć za 2 czy 3 razem to już nawet do 3 tys są takie osoby wstanie uzyskać. Bardziej chodzi to o pożyczki z obsługa przedstawiciela przez internet podobno jest bardziej zastrzeżona procedura bardziej zaostrzone warunki . Oczywiście pożyczka z rata miesięczną wchodzi tu w rachubę ale formalności będziemy musieli załatwić z przedstawicielem. Co do zaświadczeń to raczej kiedy klient chce i się upiera od 1500zł czy tez powyżej 2000zł wtedy to już wymagane jest poświadczenie naszych dochodów albo wyciąg z konta. Dla osób z windykacją komornicza Provident raczej oferty nie ma wiec dla osób które ju maja niestety komornika na głowie ta opcja jest wykluczona.

Co się nie zmieniło

Bardziej na tle konkurencji lub bardziej konieczność rozwoju firmy spowodował że Provident nie taki straszny jak kiedyś fakt faktem koszty są kosztami ale jak porównam z szybkimi chwilówkami i niektórymi ofertami pożyczek ratalnych Provident wcale drogi nie jest .

Czy brać pożyczkę ?? nie odpowiem na to pytanie powinno być to świadome podjecie decyzji ale tez i zobowiązania kredytowego dla każdego kto zainteresowany jest oferta pożyczki pozabankowej jednak trzeba przyznać ze oferta wygląda ciekawie i przejrzyście .

Provident.pl  strona pożyczkodawcy>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s